Rejestracja w Home Office PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
Sobota, 05. Styczeń 2008 22:25

Każdy kto podejmie legalna prace w UK ma miesiąc od jej rozpoczęcia na zarejestrowanie się w Home Office.

Do rejestracji potrzebne jest wypełnienie formularza WRS, dostępnego na stronie internetowej Home Office, do ściągnięcia TUTAJ . (najnowsza wersja z kwietnia 2007)

Najlepiej wypełnić go komputerowo, wydrukować i podpisać. W załączniku na samym koncu jest wszystko opisane na temat wypełniania formularza. Formularz należy wysłać na adres podany w załączniku.

Do formularza należy dołączyć:

- 2 zdjęcia paszportowe podpisane z tyłu

- dowód osobisty nowy lub paszport

- £90 - płatne w formie 'postal order' (przekaz pocztowy o który prosimy na poczcie), czekiem lub kartą debetową/kredytową; postal order jest dla osób nie posiadających konta w banku

- list od pracodawcy zaświadczający od kiedy pracujesz i na jakim stanowisku

Całość wkładamy do koperty i wysyłamy Royal Mail Special Delivery. Koszt wysyłki to £4.60 ale gwarantowane ze dojdzie na drugi dzień przed południem i nic się nie zgubi po drodze. A potem już tylko czekać aż odeślą dokumenty i przyślą workers registration card z numerem, potwierdzając twoją rejestrację.

W HO rejestrujesz się po to żeby pracować legalnie. Jeśli po miesiącu legalnej pracy dalej będziesz nie zarejestrowany w HO to teoretycznie pracujesz nielegalnie.
W takiej sytuacji jak HO zrobi kontrole twojego pracodawcy i okaże się ze jesteś nie zarejestrowany to ty stracisz prace z miejsca a twój pracodawca może zostać ukarany grzywną nawet do wysokości £5000.

Jesli zmienisz pracę w ciągu kolejnych 12 miesięcy, musisz wysłac formularz WRS raz jeszce, ale tym razem nieodpłatnie. Jeśli pracujesz dla tego samego pracodawcy 12 miesięcy lub dłuzej, po tym okresie nie musisz się juz wogóle rejestrować.

Adres pod który należy wysłać dokumenty:

Work Permits (UK) WRS
PO Box 492
Durham
DH99 1WU
Zmieniony ( Wtorek, 03. Luty 2009 16:06 )