Language / Język

Who's online

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 
Flexible Broadband Services
Articles
Dzięki, czyli pan tu jest od tego... PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wtorek, 27. Maj 2008 11:23

Próbowałem przypomnieć sobie, ile to razy na polskich lotniskach funkcjonariusz Straży Granicznej oddał mi moj paszport ze słowem 'dziękuję'. Od jakiegos czasu zwracam na to uwagę i od czasu gdy zacząłem tą uwagę zwracać, nie usłyszałem od wspomnianych funkcjonarioszy magicznego słowa ani razu. Stosunkowo częstym zjawiskiem jest za to bardzo wyszukany rzut paszportem na ladę okienka. Aby być uczciwym muszę przyznać, że w ciągu ostatnich lat byłem na polskich lotniskach przyjmowany i odprawiany dobre paręnaście razy - moglo mi raz i drugi magiczne słowo umknąć.

Zmieniony ( Wtorek, 27. Maj 2008 12:19 )
Więcej…
 
Pieniądze to nie wszystko PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wtorek, 18. Lipiec 2006 23:17

Garść powodów, dla których warto zmienić kraj zamieszkania. 

Oryginalnie opublikowane na forum.gazeta.pl: 1 2 3

 

Fatalny stan polskich dróg 

  Jeśli się wykonuje zawód taki jak mój, wymagający stosunkowo częstych wizyt u klienta, ten jeden powód jest wystarczajacy by zmienić kraj. Gdy sobie teraz przypomnę czym i po czym jeździlem jako konsultant-serwisant przez dwa lata po Dolnym Śląsku, który przecież w porównaniu z resztą Polski ma drogi całkiem całkiem, to włos mi sie jeży na głowie.
W Polsce w ciągu jednego tygodnia, a czasem jednej trasy np. na Lubin wyprzedzałem więcej razy niż muszę wyprzedzac w UK w ciągu całego roku!

Teraz gdy mam ochote na troche adrenalinki, wsiadam sobie w rollercoaster :P

Zmieniony ( Niedziela, 06. Styczeń 2008 13:19 )
Więcej…
 
Dlaczego emigruję? PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
Poniedziałek, 10. Lipiec 2006 22:09

Autor: Beata Ciepał, Londyn

Załóżmy, że Obywatel ma do załatwienia sprawę w urzędzie. Dzwoni więc i pyta: Mam do załatwienia sprawę X, jakie dokumenty mam przedstawić? Urzędnik odpowiada, że w celu załatwienia sprawy X, konieczne jest dołączenie dokumentów A, B i C. Tak się jednak składa, że rozmowie przysłuchuje się Siostra Obywatela, która załatwiala identyczną sprawę 2 tygodnie temu w innym mieście, gdzie kazano jej przedstawić dokumenty B, C i D. Obywatel jest trochę skołowany, bo w końcu Urzędnik Powiedział, ale co tam... na wszelki wypadek zagląda do Ustawy. Z Ustawy wynika, że potrzebne dokumenty to wyłącznie B i C. Obywatel jest jeszcze bardziej skonfudowany i dzwoni do Kolegi, ktory jest obeznany z tematem. Kolega twierdzi, że potrzebne dokumenty to B, C, D i E. 

Zmieniony ( Niedziela, 06. Styczeń 2008 13:17 )
Więcej…
 
Zstąpienie Polaków z nieba PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
Poniedziałek, 03. Lipiec 2006 21:32

Autor: Una Paloma Londonera Blanca

Dzieło oryginalnie opublikowane na forum gazeta.plW krótkich słowach podsumuję ci podłoże konfliktu Emigranci-Krapole (KRAjowi POLacy, przyp.red.):

- polscy emigranci mieszkający na Zachodzie od 15-30 lat, dobrze zintegrowani, mający tam normalną prace, normalne życie, rodziny, obywatelstwo krajów zamieszkania etc., i na ogół z doświadczenia dobrze wiedzący o czym piszą, zaczęli tu pisać w jak najlepszych intencjach, próbując pomóc najnowszej generacji wyjeżdżającej na Zachód w uniknięciu niektórych błędow, które swego czasu popełnili sami i z konsekwencjami których zapoznali się na własnej skórze;

Zmieniony ( Niedziela, 06. Styczeń 2008 13:26 )
Więcej…