Internet PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Niedziela, 06. Styczeń 2008 02:42

Wynajmując mieszkanie warto zwrócić uwagę, czy jest w nim stałe łącze (broadband). Nawet jeśli nie masz swojego laptopa (a dobrze jest go mieć jeśli to możliwe, lub w miarę szybko zakupić) a w mieszkaniu jest broadband, zapewne znajdzie się jakiś komputer z którego można będzie skorzystać za zgodą właściciela. Internet jest bardzo pomocnym narzędziem w szukaniu pracy. W dzien możesz biegać po Jobcentre czy barach, w nocy możesz przeglądać oferty w Internecie. Nie zapomnij o jedzeniu i spaniu w międzyczasie!

Jeżeli trafiłeś w miejsce gdzie nie ma dostępu do Internetu, możesz się o niego stosunkowo łatwo postarac.
Najpopularniejsi dostawcy Internetu to:

ntl www.ntl.co.uk

Telewest www.telewest.co.uk

Bulldog Broadband www.bulldogbroadband.com

BT www.bt.com

Tiscali www.tiscali.co.uk

Aol www.aol.com

Wanadoo www.wanadoo.co.uk

Virgin www.virginbroadband.com

Tesco www.tescobroadband.com

Wielu z nich oferuje pakiety dwóch lub trzech produktów/usług które wychodza taniej, niż gdybyśmy kupili je osobno. Na przykład broadband + kablówka + telefon lub broadband + telefon.

Ceny wszystkich usług i produktów są łatwo dostępne na stronach dostawców. Warunkiem zwykle niezbędnym do podłączenia internetu jest posiadanie linii telefonicznej BT w mieszkaniu. Aktywacja najczesciej jest za darmo, pod warunkiem, że podpiszesz umowę na rok lub pół, w przeciwnym wypadku bedziesz musiał zapłacić kilkanaście/kilkadziesiąt funtów. Jeśli zmienisz miejsce zamieszkania podczas trwania kontraktu, bedziesz mógł przenieść swoją linię o ile tylko będą po temu istniały techniczne możliwości.

Zdarzają się promocje czy okazje - jak wszędzie. Można trafić na dostawcę, który oferuje tani broadband bez kontraktu, albo też oferuje pierwszy miesiąc gratis.

Każdy z tych produktów można zamówić przez Internet lub przez telefon. A potem juz tylko czekać, zwykle to kwestia paru dni (czasem też tygodni) zanim podłączą nam Internet.

To czy Internet od danego dostawcy jest dostępny pod twoim adresem, zawsze można sprawdzić na ich stronie podając kod pocztowy.

Jeśli nie masz komputera, w mieszkaniu nie ma dostępu do sieci i nie chcesz sie osobiście bawić w jej zakłądanie, proponuje wizytę w bibliotece gdzie możesz korzystać z Internetu za darmo.

Zmieniony ( Wtorek, 03. Luty 2009 16:24 )