Mobile Networks PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Niedziela, 06. Styczeń 2008 04:40

Jedną z pierwszych rzeczy jaką należy kupić po przyjeździe do UK to sim card do komórki. Oczywiście komórka musi być 'unlocked' czyli bez simlocka. W każdym kiosku czy sklepie osiedlowym można kupic starter SIM pack. Z reguły na takiej karcie jest £1 do wygadania albo nie ma nic, więc trzeba ją od razu doładować czyli zrobić top up. Doładować konto możesz dosłownie wszędzie, np. w każdej kasie w prawie każdym supermarkecie.

W starter SIM pack możesz się zaopatrzyć jeszcze przed wyjazdem na allegro.pl.

Jeśli nie masz aparatu telefonicznego to w sklepach każdej sieci komórkowej możesz kupić aparat na kartę razem z simcard. Ceny już od £25 w zależności od rodzaju telefonu.

Telefon na kartę to pay as you go a telefon na abonament to pay monthly. W tym ostatnim przypadku do kupna najczęściej potrzebny jest wyciąg z twojego konta w banku. Ale skoro dopiero przyjechałeś, to nie wchodzi w grę. Ale jak już będziesz mieć konto w banku, i rozmiawiasz sporo, może warto rozważyc właśnie abonament. W przypadku kontraktów aparaty telefoniczne są przeważnie za darmo a kontrakty zawierane są na okres od 6 miesięcy wzwyż.

Najpopularniejsze sieci to:

Jeśli chodzi o ceny połączeń na stronie internetowej każdej z tych sieci dostępne sa cenniki.

Jeśli interesuja cie połączenia z telefonu stacjonarnego do Polski lub innych państw, skorzystaj z tanich numerów dostępnych na stronie Telediscount .

Jeśli masz już sim card a twój stary aparat odmówi posłuszeństwa lub znudzi ci się, możesz również kupić sim free mobile czyli sam aparat telefoniczny który działa w każdej sieci. Takie telefony sa dostępne w poniższych sklepach, które również maja oferty wszystkich sieci komórkowych naraz (pay as you go & pay monthly):

Warto zwrócić uwagę na oferty internetowe bo najczęściej sa tańsze niż te sklepowe.

Simlocka z komórki możesz usunąć na prawie każdym targu i w sporej ilości sklepów z komórkami, zwykle w tych poza centrum. Kosztuje to średnio £10.

Z tej strony możesz w zamian za obejrzenie reklam, czyli praktycznie za darmo, wysłać SMS na dowolną sieć komórkową w UK.

Zmieniony ( Poniedziałek, 21. Styczeń 2008 17:55 )