Rezydencja podatkowa PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Sobota, 05. Styczeń 2008 22:19

Każdy legalnie pracujacy w UK płaci podatki w UK. Jeśli pracujesz legalnie ale nigdy nie wypełniałeś formularza P86 Arrival in the United Kingdom to dobrze jest to zrobić - do sciągnięcia TUTAJ w formacie .pdf, dołączając list z prośbą o pisemne potwierdzenie rezydencji podatkowej. W liście podaj swoje dane, datę urodzenia, NI number, adres. Przykładowa treść listu:

Dear Sir/Madam,

Please find enclosed P86 completed.
I intend to remain in the UK
permanently / for at least 3 years and any departures are for holidays or business trips.

I would like to receive a written confirmation of my tax residence status in the UK. If your require further information, please do not hesitate to contact me.

Kind regards

To co dostaniesz od Inland Revenue to z punktu widzenia polskiego US nie jest żaden certyfikat. To pisemne poświadczenie podpisane przez urzędnika Inland Revenue, że pracujesz w UK i twoje zarobki/dochody podlegaja podatkowi brytyjskiemu.

Formularz można wysłać lub zanieść do lokalnego oddziału Inland Revenue, lub wysłać bezpośrednio do głównej siedziby na adres:

Inland Revenue
Devon Area
Regent House
Hardaway Head
Queen Street
Barnstaple
EX32 8RR

Pracując legalnie tak czy inaczej będziesz musiał wypełnić formularz P86 w momencie starania sie o ewentualny zwrot nadpłaconego podatku.

Po wypełnieniu P86 Inland Revenue automatycznie otrzymasz Tax Reference Code i zawsze kontaktując się z nimi musisz ten właśnie Code podawać.

Zmieniony ( Poniedziałek, 21. Styczeń 2008 00:06 )