Tanie latanie PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Niedziela, 06. Styczeń 2008 02:39

Z Polski na Wyspy najłatwiej i najszybciej (a jeśli kupisz bilet w dużym odstępie czasowym - najtaniej) dostać się samolotem. Podroż trwa około 2 godzin, sam lot, ale trzeba jeszcze doliczyć dojazd do/z lotniska. Tanie linie nie różnią się od siebie niczym szczególnym. Warunki przewozu maja mniej więcej takie same. Dopuszczalna waga bagażu rejestrowanego to 15kg, (w Ryanair -15kg), natomiast bagażu podręcznego 10kg. Bagażu podręcznego mogą nie ważyć ale na to nie ma reguły i trzebabyć przygotowanym na wszystko. W easyjetnie ma limitu wagowego na bagaż podręczny. W rejestrowanym lepiej nie mieć nadwagi bo szkoda pieniędzy - za dodatkowe kg trzeba płacić. Cenne przedmioty typu laptop, aparat cyfrowy, kamera, itp, zawsze miej przy sobie w bagażu podręcznym.

Tanie linie lotnicze latające z Polski:

Wizzair

easyJet

Ryanair

British Airways i PLL Lot

 

W Londynie i na jego obrzeżach są 4 lotniska. Nie licząc London City Airport bo tam lądują tylko bardzo drogie małe samoloty i nie ma połączeń z Polski.

Lotniska Londyńskie:

Heathrow (LHR)

Znajduje się na zachód od centrum Londynu, 6 strefa, i jest największym lotniskiem na świecie. Heathrow to jedyne lotnisko do którego dojeżdża metro. Do centrum dostaniesz się linią Picadilly (granatowa linia), lub pociągiem Heathrow Express który dojeżdża do stacji London - Paddington.

Gatwick (LGW)

Drugie co do wielkości po Heathrow. Znajduje się na południe od centrum Londynu.

Z Gatwick do centrum Londynu można dostać się pociągiem Gatwick Express który dojeżdża do London - Victoria Stadion, lub autokarem National Express .

Luton (LTN)

To miasto na północ od Londynu. Stąd do Londynu dostaniesz się autokarem Greenline który odjeżdża spod samego terminala, lub pociągiem National Rail ale najpierw spod terminala trzeba dojechać do stacji Thameslink, darmowym busem (podróż trwa jakieś 5-10min).

Stansted (STN)

To tez miasto na północ od Londynu, bardziej na wschód od Luton.

Stąd do Londynu dojedziesz pociągiem Stansted Express który dojeżdża do London - Liverpool Street, bądź autokaremNational Express .

Ceny i godziny odjazdów najlepiej sprawdzać bezpośrednio właśnie na stronach przewoźników.

Wizzair oferuje również transfery z Gatwick i Luton na London-Victoria Station. Więcej informacji tutaj .

Terravision oferuje transfery na trasie London Victoria Station - Luton / Stansted. Więcej informacji tutaj .

Lotniska w Polsce:

Warszawa - Terminal Etiuda www.porty-lotnicze.com.pl, www.lotnisko-chopina.pl
Katowice - Pyrzowice www.gtl.com.pl
Wrocław www.airport.wroclaw.pl
Poznań www.airport-poznan.com.pl
Gdańsk www.airport.gdansk.pl

Jeśli zauważysz, że coś jest nieaktualne, prosimy skontaktuj się z nami.

Zmieniony ( Piątek, 20. Listopad 2009 09:19 )