Zwrot nadpłaconego podatku PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
Niedziela, 06. Styczeń 2008 04:20


Procedura starania sie o zwrot nadpłaconego podatku jest banalnie prosta. Nie potrzebujesz do tego pomocy żadnych księgowych ani firm, które robią to za ciebie, i którym trzeba zapłacić praktycznie za nic.

Jeśli jednak koniecznie chcesz skorzystać z pomocy osób trzecich, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. a za drobną opłatą załatwimy papierologię za ciebie.

Rok podatkowy w UK zaczyna się 6 kwietnia. Zawsze na koniec roku podatkowego powinieneś otrzymać od swojego pracodawcy formularz P60. Ten formularz i dodatkowo jeśli zmieniałeś pracę formularz P45 od poprzedniego pracodawcy(ów) wysyłasz do Inland Revenue, dołączając krótki list wyjaśniający co wysyłasz, oraz że sądzisz, iż należy ci się zwrot. Masz na to aż 5 lat , ale z oczywistych względów nie ma potrzeby czekać tak długo.

Ile tak naprawdę należy ci się zwrotu (i czy w ogóle ci się należy) możesz sprawdzić dzięki Tax Rebate Estimator .

Formularz(e) można wysłać do lokalnego IR lub do głównej siedziby w Devon, bo lokalny IR i tak odsyła papiery do Devon. Zwrot przysyłany jest w formie czeku. Jeżeli wolimy przelew, wystarczy zaznaczyć to w liście. Adres i wzór listu poniżej.

Inland Revenue
Regent House
Hardaway Head
Queen Street
BARNSTAPLE
EX32 8RR

Wzór listu do IR:

Jan Kowalski
NI Number: AB 123456 C

Dear Sir/Madam,

Please find enclosed my P45 (and/or P60) for my employment(s). This was my only income from 6th April 2005 to 5th April 2006. I think I have paid too much tax and I would like to claim repayment of the amount due to me for the period/year ended 5 April 2006. I would like to receive the rebate to my bank account:

Account Name: ... Account No: ... Sort Code: ...

If you require further information, please do not hesitate to contact me.

Kind regards

Jan Kowalski
Zmieniony ( Poniedziałek, 21. Styczeń 2008 00:13 )